Kytkin

Yhdessä Huoleton™ -palomuuri Vartijan kanssa verkkoon on mahdollista eriyttää yrityksen eri verkkolaitteiden toimintaympäristöt toisistaan ja estää näin mahdolliset tietoturvariskit. Palvelu toteutetaan Cisco Small Business 300 -sarjan hallinnoitavilla kytkimillä.

SFP moduuli (single- tai multi-mode)

SFP moduuli Triuvaren palvelukytkimiin. SFP moduuli mahdollistaa kuituyhteyksien kytkemisen kytkimiin. Moduuleita on saatavina Single-mode ja Multi-mode tekniikalla.

Multimode

  • Myydään palveluna vain palvelulaitteiden kanssa!
  • Porttinopeus: 1Gbps
  • Tyyppi: Multi-mode
  • Liitäntätyyppi: LC
  • Aallonpituus: 850nm
  • Kantama (max): 500m
  • Hinta: 4e/kk

Singlemode

  • Myydään palveluna vain palvelulaitteiden kanssa!
  • Porttinopeus: 1Gbps
  • Tyyppi: Single-mode
  • Kantama (max): 500m
  • Aallonpituus: 1310nm
  • Kantama (max): 40km
  • Hinta: 7e/kk

Hinnoittelu

10-porttinen
portit 8 x 10 /100 / 1000 + 2 x combo Gigabit SFP  
21 €/kk  
28-porttinen
portit: 26 x 10 / 100 / 1000 + 2 combo Gigabit SFP  
29 €/kk  
52-porttinen
portit: 50 x 10/ 100 / 1000 + 2 combo Gigabit SFP  
39 €/k  
10-porttinen kuitukytkin
verkkolaite: SG300-10SFP-K9-EU  
23 €/kk  
28-porttinen kuitukytkin
verkkolaite: SG300-28SFP-K9-EU  
38 €/kk  
Kytkin kuitumoduuli (Multi-mode)
verkkolaite: MGBSX1  
4 €/kk  
Kytkin kuitumoduuli (Single-mode)
verkkolaite: MGBLH1  
7 €/kk  

Huoleton™ -verkko

IT-kilpailuttamisen opas

Pilvipalvelintilan ostajan-opas

PK-yrityksen tietoturvaopas

Varaa 30 minuutin keskusteluaika asiantuntijamme kanssa!

Mietitään yhdessä yrityksesi tilanteeseen sopivat ratkaisut, joilla lisätään työtehoa ja poistetaan tietotekniikkamurheet. Pääset samalla kysymään kaikki mieltäsi askarruttavat kysymykset. Täytä lomake niin olemme sinuun yhteydessä ajan sopimiseksi. Mikäli sinulla on kysymys asiakastukeemme, katso yhteystiedot täältä!